news-details

KAYMEK'in ''Sırdaşın Olayım'' projesi hizmete devam ediyor

Kayseri Büyükşehir Belediyesi Huzur Çınarı Aile Danışmanlık ve Rehberlik Merkezi’nin öncü projesi olan ''Sırdaşın Olayım'' vatandaşlara yardımcı oluyor. 

Hem Kayseri’de hem de şehir dışındaki vatandaşlara destek olan Sırdaşın Olayım projesi ile vatandaşlar çevrimiçi, ücretsiz ve gizlilik esasına dayalı; bireylerin kişisel ve sosyal sorunlarını, ailevi problemlerini ve günlük yaşantılarını etkileyen her konuda alanında uzman psikolojik danışman, psikolog ve aile danışmanlarıyla görüşebiliyor.

Sırdaşım Olayım Projesi ile vatandaşlar doğrudan uzmana ulaşılabiliyorlar. Bu kanal ile ister sesli veya görüntülü, ihtiyaç hissedilirse de yüz yüze görüşme gerçekleştirebiliyorlar. Uzman psikologlar tarafından verilen bu hizmet ile amaç, 7/24 ulaşılabilir psiko-sosyal destek sağlanıyor.

Uzman Psikolog Kübranur Ceyhan, bu zamana kadar bine yakın çağrı aldıklarını, yüzlerce kişi ile yüz yüze veya online olarak görüşme sağladıklarını, Kayseri dışında İstanbul, Şanlıurfa, Sivas, Trabzon, Adıyaman, Diyarbakır, Ankara, İzmir, Balıkesir, Hatay ve Kahramanmaraş illerinden de danışanlarla görüşmeler yaptıklarını vurguladı.

  Hibya Haber Ajansı